Ekonomi Kütüphanemize Hoşgeldiniz

Medeniyet yazıyla başladı; kitapla devam etti. İnsanlık tarihinde, en büyük savaş cahilliğe karşı verildi; ve hala veriliyor. Bu nedenle, gelişmiş ülkeler, sadece büyük fabrikaların ve yüksek gökdelenlerin olduğu ülkeler değildir. Gelişmiş ülkeler, büyük kütüphanelerin, bilim üreten köklü üniversitelerin olduğu ülkelerdir. Bu nedenle eğitime, araştırmaya, kitaba ayrılan zaman ve yapılan harcama, değeri parayla hesaplanamayacak önemdeki hakikate ulaşmamızı sağlamaktadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefi de ancak bu şekilde mümkün olur.


Bu kaideyle, Ticaret Bakanlığı olarak, Türkiye ve dünya ekonomisine ilişkin gelişmelerin en iyi şekilde takip edilmesi, teorik bilgilere güvenilir kaynaklardan ulaşılması için dünyanın önde gelen akademik yayınları, veritabanları, periyodik yayınları ve kitaplarından oluşan 50 binin üzerinde basılı ve elektronik kaynağa Ekonomi Kütüphanemizde erişim imkânı sağladık.


Ekonomi Kütüphanemizin, ekonomi üzerine araştırma yapan tüm çalışanlarımıza, araştırmacılarımıza, öğrencilerimize ve halkımıza faydalı olmasını diliyorum.

Ruhsar PEKCAN
Ticaret Bakanı